Obchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

JAK SE OBJEDNAT

Objednávky přijímám jak telefonicky, tak prostřednictvím zpráv na Facebooku. Pokud neberu telefon, asi fotím a určitě se ozvu zpět v co nejkratším čase.

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumění s nimi, stejně tak s mým fotografickým stylem, jehož ukázku můžete vidět zde nebo na mých Facebookových stránkách.

V případě špatného počasí, se lze domluvit na přeložení exterierového focení na nejbližší možný termín.

CENA
Cena za jednotlivé typy focení je podrobně rozepsána v záložce CENÍK.

KDY PROBĚHNE PLATBA
POZOR ZMĚNA! Platba za Vámi zvolené focení proběhne ihned v hotovosti po dokončení focení v místě konání focení, nebo předem na č.ú.: 2801156602/2010
PRO PLATBY ZE ZAHRANIČÍ EUR - ZADEJTE PLATBU SEPA - IBAN účtu : CZ6920100000002801156602
Na Vašich fotografiích začnu pracovat až po uhrazení základní platby za balíček. Případný doplatek za více fotografií nad rámec balíčku, jiné formáty fotografií, či dodělávky obrazů bude doúčtován po Vašem výběru z náhledových fotografií a doplatek můžete taktéž hradit převodem, nebo v hotovosti při předání.

VÝBĚRY FOTOGRAFIÍ
Do týdne od focení dostanete odkaz na galerii s vašimi náhledovými fotografiemi, ze kterých si můžete sami vybrat ty, které se vám líbí nejvíce a ty vám potom upravím.
Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.
Stahováním a dalším šířením náhledových fotografií se zavazujete uhradit pokutu ve výši 1.500,-
Počet náhledových fotografií, které jsou vám poskytnuty k výběru pro úpravu, vybírám já a jejich počet není konkrétně určen, vždy je však dostatečný pro kvalitní výběr v rámci vámi zvoleného balíčku.
Pokud ovšem nebudou všichni členové rodiny spolupracovat a nepodaří se ve stanovené době nafotit dostatečný počet kvalitních snímků, nemůže být toto přičítáno na vrub fotografa a zaslání více náhledových fotografií nelze žádným způsobem vymáhat.
U svatebních fotografií konečný výběr odevzdaných fotografií klientovi je zcela na mém výlučném uvážení, vždy je ovšem dodržen a zaručen garantovaný počet v rámci zvoleného balíčku. Výběr fotografií je projevem autorského přístupu a mého fotografického stylu.

KDY BUDE ZAKÁZKA HOTOVÁ
Doba dodání je zhruba 1-8 týdnů od vámi zaslaných výběrů k úpravám (tedy ne od doby focení- u svateb od doby focení ) a může se lišit v závislosti na mé aktuální vytíženosti. Dodací doba se může lišit i v závislosti na nemoci a  nenadálé pracovní neschopnosti.
Tištěné fotografie je možné si vyzvednout buď osobně po domluvě v ateliéru na adrese Milíčova 9, Hodonín, nebo je mohu zaslat poštou nebo ppl, či in time. Na vyžádání přivezu i osobně. Doba dodání svatebních fotografií se může lišit v závislosti na sezóně- zhruba však měsíc – tři od svatby. V případě nenadálých skutečností si vyhrazuji tuto lhůtu prodloužit.
Do 4 dnů po svatbě dostanete prvních zhruba 10 fotografií, abyste měli něco, co můžete ukázat.

FORMÁTY HOTOVÝCH FOTOGRAFIÍ
Výsledné fotografie obdržíte v poměru stran 2:3 (tedy připravené pro tisk ve velikostech 10×15, 12x18, 14x21, 20×30 atd.) ve formátu JPEG a to jak v plném rozlišení, tak i ve zmenšeném rozlišení pro web. Pokud byste chtěli tisknout nějaký jiný formát, třeba na foto obraz v poměru 3:4, 5:7 ... tak mě prosím informujte, ráda vám fotku pro tento tisk zvlášť upravím.

Hotové fotografie obdržíte pouze ve formátu JPEG, zmenšeniny pro web pak možno ve formátu PNG.
Neupravené RAW ani JPEG soubory neposkytuji, proto je prosím po mě nežádejte, nemohu vám vyhovět.

Všechny fotografie zhotovuji v barevném provedení, černobílé jen ty, u kterých sama uvážím, že se pro ČB variantu hodí. Na dvd dostanete Vámi vybrané fotografie v colour i black and white variantě. Standart do tisku je barevná varianta, pokud si neurčíte jinak.

CESTOVNÉ
Pakliže chcete, abych dojela na exteriérové či svatební focení k vám nebo na vámi vybranou lokalitu, která je vzdálenější než 10 km od adresy ateliéru, budu si účtovat cestovné ve výši 6,-/km, počítáno pro cestu tam i zpět, z místa sídla firmy do místa určení.

ZÁVĚREM
Závěrem prosím, abyste se snažili chodit včas, pozdním příchodem okrádáte o čas nejen mě, ale i sebe, v případě navazujícího focení vám nemohu váš čas na fotografování prodloužit.
V případě, že se na focení nemůžete z jakéhokoliv závažného důvodu dostavit, prosím, dejte mi co nejdříve vědět a najdeme jiný termín. Ale již při objednávání na focení prosím zohledněte režim dítěte/dětí, aby se nestalo, že se domluvíme na dobu, kdy dítko obvykle spí. Výsledky takovýchto focení nebývají moc zdařilé.

Jako autor si vyhrazuji právo na zveřejnění fotografií na mém WEBU nebo FB stránce za účelem prezentace mé práce. Pokud
s tím někdo nesouhlasí, nechť se ozve předem, pak fotografie nezveřejním, v případě že už se tak stalo, fotografie na požádání stáhnu.
platné od 01.05.2017


ÚPRAVY A RETUŠE
Fotografie upravuji dle svého stylu, citu a uvážení, pokud se ke mě objednáte, neočekávejte tudíž výrazně jiné úpravy, než můžete vidět zde na webu nebo na FB stránce.

U rodinných, těhotenských a dětských fotografií provádím úpravy jako je ořez, vyladění barev, sytost, kontrast, jas, základní retuše pleti jako je odstranění akné, modřin, škrábanců nikoliv však úpravu vrásek, přebytečných faldíků, trčících ramínek, vlasů a podobně.
U portrétů přidávám pokročilejší retuš pleti se zjemněním vrásek, nikoliv však jejich úplné odstranění, na žádost klienta i lehké úpravy proporcí.
U miminek upravuji novorozeneckou žloutenku, miminkovské akné atd., ale třeba loupající kůžičku nechávám, pokud to není nějak extrémní případ, protože si myslím, že to k těm miminkům v tom novorozeneckém věku patří. Odstraním tedy na výslovné přání.

Grafické práce a pokročilejší retuše do nichž spadá úprava zubů, neposedných vlasů, ramínek, odstranění nálepek/tetovaček, úprava make-upu jsou zpoplatněny a to částkou 100,-- za fotografii. Pokud byste měli tyto požadavky, hlaste u kterých fotek již při výběru ze zaslaných náhledů!

Reportážní fotografie (u svateb a akcí) obsahují jen základní úpravu a nejsou hloubkově retušovány.

DOPORUČENÍ
OBLEČENÍ dělá půl fotografie! Pokud chcete, aby vaše fotografie působily stylově, musíte se tak i obléci. Na internetu naleznete spoustu nápadů a inspirace jak na takové focení sladit celou rodinu. Nenechávejte to na poslední chvíli, dopřejte tomu trošku času. Opravdu se to ve výsledku odrazí a to docela podstatně.
NEWBORN neboli česky novorozenecké focení.. jak se na něj přichystat? Stres, že se to nepodaří nechte doma (stejně tak i nervózní tatínky, pokud nemají být taky na snímcích :-D ). Pokud je to možné, snažte se miminko chvíli před tím udržet vzhůru, nakojíte až u mě, pokud je nutné kojit doma před odjezdem, tak jen do polosyta. Pokud máte, vezměte s sebou dudlík, i když ho třeba ještě ani nepoužíváte. Miminko si za tu chvilku na něj nenavykne a mnohdy hodně pomůže. Pro sebe vemte lehounké oblečení, budeme pro miminko hodně topit, takže nám ostatním bude pěkně horko. Počítejte s časem pro toto focení 2-4 hodinky včetně kojení a uspávání, podle toho, jak bude miminko spolupracovat. Takže pro tatínky a sourozence přibalte malou svačinku.

ZOBRAZENÍ NA MONITORECH A TISK
Vaše fotografie upravuji na zkalibrovaném grafickém monitoru. Bohužel ne každý monitor či zařízení (mobil, ipod, notebook, PC) mají stejně kvalitní monitory/displeje, proto se barevné a světelné podání může od toho mého na tom vašem lišit. Můj monitor je nastaven tak, aby fotografie v tištěné podobě byly co nejvěrnější tomu, co vidím na obrazovce. Bohužel i různé laby mívají svá zařízení nastavená různě, proto pokud nechcete tisknout fotografie přese mě, nemusíte, ale doporučím vám tedy svého tiskaře, u kterého mám ověřeno, že splňuje mé požadavky na kvalitu a věrnost provedení .